Prohlášení o přístupnosti

Webová prezentace www.knihovnapribor.cz  je vytvořena s ohledem na přístupnost a bezbariérovost webu tak, aby splňovala všechny důležité zásady přístupnosti metodik Blind friendly webWCAG 2.0 a vyhlášky č. 64/2008 Sb.

Pro prezentaci všech informací v této webové prezentaci je použit značkovací jazyk HTML5 spolu s CSS předpisy stylů, což umožnuje kompletně oddělit vzhled prezentace od samotných informací. Tato skutečnost pak dovoluje informace zobrazit, respektive prezentovat na všech existujících zařízeních.

Pro vypnutí stylů nebo změnu velikosti písma použijte prosím standardní nástroje, které nabízí Váš prohlížeč.

Poznámky:

Některé informace jsou zde uvedeny v podobě dokumentů formátu PDF. Pro zobrazení takových dokumentů je třeba mít nainstalovaný jejich prohlížeč, např. Adobe Reader, který je zdarma ke stažení z internetového serveru společnosti Adobe.

V případech, kdy je vyžadována ze strany uživatele úprava dokumentu, je dokument ve formátu DOCX standardu Office Open XML. Takový soubor zobrazíte a můžete editovat ve většině běžně používaných textových editorů.

V některých případech může být dokument zveřejněn ve formátu aplikací Microsoft Office. To jsou především dokumenty s příponou DOC, XLS, nebo PPT. Pro zobrazení jejich obsahu je třeba mít nainstalované jejich prohlížeče. Zdarma je můžete stáhnout např. na stránkách společnosti Microsoft.

Některé soubory mohou být upraveny komprimačním programem do formátu ZIP. Před otevřením takového souboru je třeba nejprve soubor „rozbalit“/extrahovat. V prostředí internetu je k dispozici mnoho programů dostupných zdarma, které lze k tomuto účelu využít. S největší pravděpodobností ale již budete mít na svém počítači podobný program nainstalovaný.

Toto prohlášení bylo vypracováno dne 26. 3. 2021.

Kontakt na správce webu

Vaše případné náměty, postřehy či informace o problémech se zobrazováním těchto stránek můžete zaslat na adresu správce webu knihovna@knihovna-pribor.cz

 

Kontaktní údaje příslušného orgánu pro prosazování práva

Ministerstvo vnitra
odbor eGovernmentu
náměstí Hrdinů 1634/3
140 21 Praha 4
e-mail: pristupnost@mvcr.cz

 

Skip to content